• Dzień Dyni 🎃🎃 w grupie 3,4 - latków

          • Rośnie w polu wieeelka dynia!

            Wciąż policzki swe nadyma.

            Rośnie ciężka i pękata

            Już przerosła siostrę, brata.

            Jej figura nie ma końca,

            Chce wyrosnąć aż do słońca!

            Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje pestka z dyni.

            Następnie przedszkolaki przystąpiły do dyniowych zabaw: dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

          • Grób Nieznanego Żołnierza

          • W związku ze zbliżającym się  Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na miejscowy cmentarz Nieznanego Żołnierza. Oddali hołd żołnierzom poległym za ojczyznę porządkując mogiłę i zapalając znicze na grobach.

          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniach 26-28 października uczniowie naszej szoły udali się na  edukacyjną wycieczkę do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę”. Celem programu realizowanego przez MEiN było zachęcenie młodzieży  do czynnego  poznawania  Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

            Wycieczka rozpoczęła się od zapoznania się z historią powstania kościuszkowskiego, której uczniowie mogli wysłuchać, oglądając słynną „Panoramę Racławicką” – monumentalny obraz przedstawiający przebieg wygranej przez Polaków bitwy. Następnie uczniowie mieli okazje obejrzeć eksponaty zgromadzone w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

            W trakcie drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili część Starego Miasta Wrocławia. Spacerem przez Ostrów Tumski, rynek i ratusz otoczony zabytkowymi kościołami i kamienicami uczniowie dotarli do Interaktywnego Muzeum Wody „Hydropolis”. Tu, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych uczniowie poznali  znaczenie wody w przyrodzie, sposoby jej wykorzystania na Ziemi i we Wszechświecie oraz metody, jakie są stosowane dla jej ochrony.

            Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Pawilon Czterech Kopuł. Od roku 2006 Pawilon wraz z sąsiadującą Halą Stulecia znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

            Ostatnim punktem wycieczki był najstarszy na ziemiach polskich Ogród Zoologiczny wraz ze słynnym Afrykarium. Zwiedziliśmy unikatowy kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu takie jak: Morze Czerwone, Afryka Wschodnia, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów, Dżungla nad rzeką Kongo. 

             Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń wszyscy wracali do domu.

            Więcej zdjęć https://onedrive.live.com/?cid=1afd1f9599e13002&id=1AFD1F9599E13002%2143333&ithint=folder&authkey=%21AH2RZY5o0MCYAhU

          • Code Week 2022

          • Code Week 2022

            Wydarzenia:

            Rozwijanie rozumowania matematycznego - kl. VII

            Sałatka owocowa w przedszkolu - grupa 3,4 - latków

            Zakodowane liczmany - grupa 5,6 latków

             

             

            Dnia 20 października dzieci z grupy przedszkolnej 5,6-latków bawili się w kodowanie na dywanie:

            - figurki - odtwarzanie wzoru,

             - dostrzeganie rytmu i stałego następstwa,

            - kolorowe bingo,

            - zakodowane liczmany - kształtowanie umiejętności odkodowywania informacji,

            - zakodowane przedmioty - zabawa z kostkami i planszą matematyczną.

            Dnia 21 października, w ramach tygodnia kodowania uczniowie klasy VII na zajęciach Informatyki uczestniczyli w grach liczbowych polegających na odpowiadaniu na pytania, które wymagały od nich rozumowania matematycznego. Wspólnie zagraliśmy w grę "Zgadnij moją liczbę", w ramach której jedna osoba w myślach wybierała sobie liczbę całkowitą z przedziału od 0 do 127, a pozostali gracze zadawali dowolne pytania zamknięte tak/nie, żeby ją odgadnąć. 

            Na koniec uczniowie utworzyli grę w oprogramowaniu Scratch "Zgadnij moją liczbę", w którą później wspólnie zagrali.

            W ramach tygodnia kodowania dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4-latków dnia 21.10 przygotowywali sałatkę owocową z przyniesionych przez siebie produktów. Zaczym jednak przystąpili do pracy musieli stworzyc instrukcję z zakodowanych informacji. Podczas zajęć dzieci uczyły się podstawowych zasad kodowania. Zapewne oprócz świetnej zabawy sałatka była wyśmienita.

          • Wycieczka przedszkolaków do kina Len

          • 11 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do kina Len na sztukę teatralną pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”, którą przedstawił Kielecki Teatr Lektur.

            W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy: „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Sum”, „Sroka”, „Żaba’, „Katar” oraz Juliana Tuwima: „Rzepka”, „W aeroplanie”, „Okulary”.

            Po zakończeniu przedstawienia zostało trochę czasu na zabawy ruchowe w Kids Fitness Club :)

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W dniu 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie dziękowali za pracę nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

            Tego dnia wyjątkowo uczniowie wzięli również udział w interaktywnym quizie, w trakcie którego rozpoznawali nauczycieli i pracowników szkoły z fotografii z ich młodzieńczych lat. Śmiechu było co niemiara!!! .

            Na zakończenie głos zabrali rodzice, którzy podziękowali za miniony rok szkolny i życzyli dalszych sukcesów.

          • "Z wizytą w pałacu"

          • W dniu 10. X uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję poznać odwiedzić Pałac w Guzowie. W niesamowitą podróż po historii tego miejsca zabrali ich Michał Sobański i Marcin Brzeziński. Młodzież poznała ciekawostki związane ze swoją małą ojczyzną. Wszyscy wrócili "oczarowani" pałacem i okalającym go parkiem.

          • "Jesienne liście 3d"


          • Uczniowie klasy I, II i III mieli okazję nauki korzystania z nowej techniki, jaką jest pisanie długopisem 3D. Mechanizm działania długopisu 3D jest bardzo podobny do procesu drukowania za pomocą profesjonalnej drukarki. Jednak prosta konstrukcja sprawia, że druk 3D trwa dużo szybciej. Wkładem jest plastikowy filament podgrzewany do temperatury topnienia. Dzięki temu można rysować w formacie 3D.

            Pierwszoklasiści podczas zajęć plastycznych mieli okazję do pobudzenia wyobraźni i dania upustu własnej kreatywności. Tematem zajęć była jesień, a druk 3D za pomocą długopisu i kolorowego filamentu idealnie posłużył do własnoręcznego „wydrukowania” jesiennych listków. Efekt końcowy był rewelacyjny. Pierwszaki oprócz świetnej zabawy zdobyły niezbędne doświadczenie oraz wykonały pierwszy krok w kierunku przygody z drukiem 3D.

            czytaj więcej


          • Kleofaski 2022

          •  

            Kleofas Michał Ogiński może być dumny z kolejnych pokoleń Guzowian.

            Już po raz ósmy świętowano urodziny kompozytora.

            Fenomenalna pogoda , wspaniała oprawa artystyczna i świetna organizacja.

            Poloneza na 100 par poprowadził pod Pałac w Guzowie Rafał Mitura Burmistrz Miasta i GminyWiskitki.

            Niesamowita oprawa pałacu nadała również wyjątkowego charakteru widowisku historycznemu przygotowanemu przez rekonstruktorów oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

            Setki gości przez kilka godzin bawiły się na terenie przy boiska w Guzowie gdzie czekało mnóstwo atrakcji oraz smakowitości.

          • Gminne Gminne Igrzyska w Piłce Nożnej – kategoria młodzież 2008-2009

          • Piłkarskie emocje rozgrzały Franciszków

            Powodem Gminne Igrzyska w Piłce Nożnej – kategoria młodzież 2008-2009

            W rywalizacji wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z terenu Miasto i Gmina Wiskitki

            Dziewczęta pokazały, że wolą walki nie ustępują kolegom, a ich mecze okazywały się rollercoasterami emocji

            Puchary dla szkół ufundował Rafał Mitura - Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki

            Ten największy pozostał we Franciszkowie

            Klasyfikacja dziewcząt

            I miejsce – SP Miedniewice

            II miejsce – SP Franciszków

            III miejsce – SP Wiskitki

            IV miejsce – SP Guzów

            Klasyfikacja chłopców

            I miejsce – SP Franciszków

            II miejsce – SP Wiskitki

            III miejsce – SP Guzów

            Klasyfikacja szkół

            I miejsce – SP Franciszków

            II miejsce – SP Wiskitki

            III miejsce – SP Miedniewice

            IV miejsce – SP Guzów

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
        • 468568420
        • ul. Łubieńskich 2 96-317 Guzów Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych