• Przejście do starszej grupy wiekowej uczniów kl. IV

• Dnia 10 stycznia klasa IV razem z wychowawcą postanowiła, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, że udowodni swoją gotowość do włączenia ją w szeregi "ŻAKÓW". Z tej okazji poznali najważniejsze fakty z życia A. Kamińskiego, przygotowali gazetkę poświęconą Kamykowi, zaprezentowali wiersz o jego wszystkich pseudonimach oraz wykonali hymn szkoły z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Starania doceniła grupa uczniów z klasy I i V oraz pełniąca obowiązki dyrektora szkoły p. Ewa Kozińska. Uczniowie klasy IV zostali z powodzeniem przyjęci w poczet starszych klas. Poniżej wiersz - rymowanka o pseudonimach naszego patrona - A. Kamińskiego:

Bambaju, Bambaju,

dobrze Ciebie znamy,

choć Kamykiem

najczęściej jesteś nazywany.

Kaźmierczak to nazwisko

panieńskie Twojej mamy.

Hubertem i Faktorem

też byłeś nazywany.

Górecki, Kędzierski oraz Dąbrowski

pseudonimy znane wielu dzieciom polskim.

Pozostał jeszcze Fabrykant

pseudonim kolejny,

będziemy je pamiętać,

bo chcemy Ci być wierni.

• Bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami

• Rusza 14. edycja Koduj z Gigantami, tym razem pod hasłem Poszukiwacze Kodu. Uczniowie skupią się nad rozwijaniem interdyscyplinarnych umiejętności, poprzez wzbudzanie pasji odkrywania i eksploracji. Na bezpłatnych zajęciach uczestnicy mogą poznać m.in. takie środowiska jak Scratch, Minecraft Education czy Python, przez co mogą stanowić idealne uzupełnienie, a nawet rozszerzenie, wiedzy pozyskiwanej w ramach regularnych zajęć szkolnych.

Aby wziął udział w zajęciach wystarczy indywidualnie zapisać się na stronie: http://www.kodujzgigantami.pl.

Zajęcia odbędą się w ferie zimowe 2024 (20-21 stycznia, 27-28 stycznia oraz 3-4 lutego) w placówce Giganci Programowania w Żyrardowa przy ul. 1 Maja 17

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Patronat nad wydarzeniem sprawują:

Prezydent Miasta Żyrardowa

Życie Żyrardowa 󰗓 https://zyciezyrardowa.pl/