• Gala Sportu 2024

• „Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym, jaki dystans musiałeś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś, stamtąd, gdzie byłeś.”

23 lutego odbyła się w naszej gminie Gala Sportu, podczas której nagrodzono naszych uczniów za sukcesy sportowe, a było ich wiele.

Gratulujemy!

• #bezpiecznyinternet#

• "I kto tu rządzi?" - w ramach zajęć profilaktycznych o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń cyfrowych uczniowie klas 4-8 zastanawiali się, czy to my wybieramy, jak korzystamy z ekranów komputerów/tabletów/smartfonów czy to może jednak one kierują nami. Wspólnie stworzyliśmy kilka zasad, jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii.

Uczniowie wiedzą jaki wpływ mają media i niebieskie światło na funkcjonowanie mózgu oraz życie w realnym świecie. Ciekawy jest fakt, że w naszej szkole, wśród uczniów klas 5, 6, 7 i 8 wszyscy posiadają własne smartfony. Rozwiązując Quiz, sami przyznali, że zbyt dużo czasu poświęcają na bezcelowe serfowanie w Internecie. Idzie wiosna. Korzystajmy z urządzeń rzadziej i mądrze.

• 22 LUTY - DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

• Dzień Myśli Braterskiej to wspólne święto harcerek, skautek, harcerzy i skautów na całym świecie, które upamiętnia urodziny założycieli skautingu.

22 lutego to bardzo ważna data w środowisku harcerskim. Tego dnia, 1857 roku urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden - Powell. Tego samego dnia, w 1889 roku urodziła się żona generała, Olave Baden - Powell, która skauting promowała wśród żeńskiej części społeczeństwa.

Harcerskie ideały

Na ścianie masz kolekcję swoich barwnych wspomnień,

Suszony kwiat, naszyjnik, wiersz i list.

Już tyle lat przypinasz szpilką na tej słomie,

To wszystko co cenniejsze jest niż skarb.

Po środku sam generał Robert Baden - Powell,

Rzeźbiony w drewnie lilijki smukły kształt.

Jest Krzyża znak i orzeł biały jest w koronie,

A zaraz pod nim harcerskich 10 praw.

Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie,

Podaj swą pomocną dłoń, tym co liczą na ciebie.

Zmieniaj świat, zawsze bądź sprawiedliwy i odważny,

Śmiało zwalczaj wszelkie zło, niech twym bratem będzie każdy.

I świeć przykładem, świeć!

I leć w przestworza, leć!

I nieś ze sobą wieść,

Że być harcerzem chcesz!

A gdy spyta cię ktoś skąd ten Krzyż na twej piersi,

Z dumą odpowiesz mu: "taki noszą najdzielniejsi!".

Bo choć mało mam lat, w mym harcerskim mundurze,

Bogu, ludziom i ojczyźnie na ich wieczną chwałę służę.

I świeć przykładem, świeć!

I leć w przestworza, leć!

I nieś ze sobą wieść,

Że być harcerzem chcesz!

• Karmniki na lekcji techniki :)

• Uczniowie klasy 5 na lekcjach techniki wykonali samodzielnie karmniki! W ruch poszły wkręty, gwoździe, młotki i śrubokręty. Zapewniamy, że wszystkie palce całe, a radość z efektu końcowego ogromna . Trzeba podkreślić, że uczniowie spisali się na medal.

W rezultacie uzyskaliśmy przepiękne domki dla ptaków, które znajdą swoje miejsce na terenie placówki.

Kochani – brawo!!!

• Cyrk "Szok" w naszej szkole

• W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole artystów z cyrku „Szok”. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć ☺️