• Laboratorium przyszłości

• "Przez różowe okulary" - poznajemy nasze emocje

Dnia 29 września 2022r. na zajęciach świetlicowych z dziećmi rozmawialiśmy na temat emocji. Każdy doświadcza w ciągu dnia różnych emocji. Wszyscy je odczuwamy: wszyscy się czasami boimy, złościmy, zazdrościmy czy wstydzimy. Emocje są dobre, normalne i pożyteczne. Radość to emocja, która jest najbardziej pożądana - dlatego na zajęciach wykonywaliśmy za pomocą długopisów 3D "różowe okulary" - które pozwolą spojrzeć na świat z optymizmem, a nawet pokonać nasz gorszy nastrój danego dnia.

• RELACJA Z OBCHODÓW JUBILEUSZU 100-LECIA SZKOŁY

• 23 września 2022r. - ten dzień zapamietamy na długo. Obchody uroczystości jubileuszowych rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10:00 w miejscowym kościele. Celebrował ją i homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial. Po Eucharystii wszyscy udali się do szkoły. Mury naszej "Stulatki" zaszczycili swoją obecnością znamienici goście m.in. Sz. P. Maciej Małecki - Minister, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Pan Adam Orliński - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Grzegorz Dobrowolski - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie, Ksiądz Biskup Wojciech Osial, Pan Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Radni Powiatu Żyrardowskiego, Pan Rafał Mitura - Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, Pan Łukasz Boczkowski - zastępca Burmistrza, Pani Magdalena Cętkowska-Piesek - Sekretarz Miasta i Gminy Wiskitki, Pan Paweł Dziemiańczyk - Przewodniczący rady Miasta i Gminy Wiskitki, Pani Hanna Lipińska oraz Pan Kamil Michalczyk - viceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiskitki, Pani Dorota Jakubiak, Pan Tomasz Pawłowski oraz Pan Andrzej Ciesielski - Radni Miasta i Gminy Wiskitki, Pan Michał Sobański - potomek założycieli naszej szkoły, pracownicy Centrum Edukacji na czele z Panią Ewą Brzezińską - Dyrektor Centrum Edukacji, Dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, Ksiądz Proboszcz Robert Sumiński, Sołtysi, emerytowani dyrektorzy szkoły: Pani Jadwiga Nowak, Irena Weber, Maria Koźlicka, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele OSP, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, Pani Monika Jankowska - przewodnicząca Rady Rodziców.

Wspólnie mogliśmy śwętować, wspominać z nostalgią to, co było, spojrzeć na szkołę współczesną. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali na ręce Pani Dyrektor listy gratulacyjne z wyrazami najwyższego uznania i wdzięczności oraz pamiątki. Przemówienia uzmysłowiły zgromadzonym, jak ważna jest tradycja, jej pielęgnowanie, kształtowanie modych pokoleń w poszanowaniu dla wartości. W tym ważnym dla nas dniu wszyscy zgromadzeni poczuli się cząstką historii. Szkoła jest częścią nas, skrawkiem naszego życia. Wszystkich, niezależnie od wieku, połączyło jedno - wspomnienie związane z tą szkołą.

Wisienką na torcie była część artystyczna przygotowana przez uczniów oraz nauczycieli, która przybliżyła widzom historię i współczesność Szkoły Podstawowej w Guzowie. Przedstawienie pokazało różnorodne talenty jakie posiadają nasi uczniowie oraz jakim zaangażowaniem i odwagą się wyróżniają.

Z okazji stulecia nauczyciele i uczniowie przygotowali dla zwiedzających szkołę pamiątki w postaci kronik oraz wystawy zdjęć.

Goście opuszczając szkołę z uśmiechem wspominali przeszłe lata i komentowali jak bardzo budynek się zmienił.

Choć "czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, ktore pozostaną w pamięci na zawsze". Przekonali się o tym wszyscy uczestnicy OBCHODÓW STULECIA SZKOŁY W GUZOWIE.
            Mamy nadzieję, że ten wspaniały jubileuszowy dzień zapisze się na trwałe we wspomnieniach.