• Żywe obrazy

• Uczniowie klasy VI na lekcji historii przygotowali  z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratorium Przyszłości "Żywe obrazy" inspirowane działami sztuki powstałymi w  XVII i XVIII wieku.

• Wielkanoc tuż tuż

• Uczniowie klasy VII i VI wraz z rodzicami pod kierunkiem p. Mari Ciążyńskiej wprowadzili uczniów w rozważania Wielkiego Tygodnia

• Marcowe sukcesy

•

Powiat Żyrardowski w finale Warszawskiej Syrenki reprezentować będą: mi.n  Leon Sokołowski (Leona przygotowała p. Iwona Krawczyk),

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski pod patronatem Starosty Żyrardowskiego.

NAGRODY:

Lena Mońka - Szkoła Podstawowa w Guzowie

WYRÓŻNIENIA:

Ada Chróślińska - Szkoła Podstawowa w Guzowie

Mieszko Marcinkowski – za udział - Szkoła Podstawowa w Guzowie

• Wycieczka do kina HELIOS

• Dnia 30 marca grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do kina HELIOS. Dzieci miały okazję obejrzeć Film animowany pt.: "Wróżka Zębuszka". Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Po seansie filmowy odbyły się warsztaty pizzy po których wszystkie maluchy mogły radośnie spędzić czas w Sali Zabaw " Inca Play".

• Wiosenne Święto Patrona

• Dnia 21 marca 2023r. obchodziliśmy tradycyjnie Wiosenne Święto patrona. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin, 45 rocznica śmierci naszego patrona - Aleksandra Kamińskiego oraz 80 rocznica Akcji pod Arsenałem. Za organizację i przebieg tego Święta odpowiedzialna była 6 Guzowska Drużyna Harcerska razem z drużynową hm Joanną Przybysz. W tym dniu z rąk komendanta Hufca ZHP Żyrardów phm Karola Skonecznego 6 GDH otrzymała akt nadania imienia Bohaterów "Kamieni na szaniec". Wszyscy uczestnicy tego święta czyli klasy I-VIII mogli również uczestniczyć we wspólnych harcerskich pląsach oraz zabawach polegających na szyfrowaniu wiadomości za pomocą harcerskich szyfrów.

• BEZPIECZNY INTERNET

• Miesiące luty i marzec są miesiącami bezpiecznego internetu. Z tej okazji uczniowie klasy I, II i III uczestniczą w kursie "Internetowa szkoła Słonia Spacjusza". Kurs pogłębia wiedzę z zakresu zagrożeń w internecie, wspierają budowanie cyfrowych nawyków pozwalających na bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Przybliżają zagadnienia związane z ochroną prywatności, kontaktami online, dostępem szkodliwych treści, nadużywaniem internetu i urządzeń cyfrowych. Kurs zorganizowany jest w ramach projektu #OseHero.

• WYNIKI KONKURSU INFORMATYCZNEGO

• Wyniki konkursu informatycznego "Bezpieczny Internet"

I miejsce - Lena Szczypiór

- Marta Jankowska

II miejsce - Kacper Więsek

III miejsce - Zuzanna Kajetaniak

Kacper Osiadacz

III miejsce - Julia Kąpińska

Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Bezpiecznego Internetu i Teatr "Wielu Aktorów"

• 10 lutego 2023 roku przypomnielieśmy wszystkim uczniom zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Tego dnia Teatr "Wielu Aktorów" założony przez nauczycieli naszej szkoły miał przyjemność zaprezentować przedstawienie pt. "Bezpieczny Internet".

Następnie odbyło się wręczenie nagród w konkursach na komiks i lapbook. Nagrody ufundowali:

Info-Net Sławomir Świetlik, Agnieszka Markowska-Świetlik, PH. CERTUS BIS" Robert Kacprzak.

• Za nami 31 finał WOŚP w naszej szkole

• W niedzielę 29 stycznia odbył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagrała pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

W naszej szkole nieco wcześniej, bo już 27 stycznia w piątek , rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na ten cel. Na holu zrobiliśmy gazetkę informacyjną a wolontariuszki przez cały dzień zbierały pieniądze. W zamian oferowały ogromny uśmiech oraz piękne czerwone serduszka. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje!

• Ale „HECA”- cyrk w szkole!

• 12 stycznia gościliśmy w naszej szkole cyrk „Heca”. Uczniowie z zapartym tchem śledzili występy pary cyrkowców. Prowadzący bawili swoimi sztuczkami. W programie występu znalazły się: pokaz iluzji, żonglerka i ekwilibrystyka. Największe zainteresowanie wzbudził wąż, który wywołał wiele emocji wśród publiczności. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnych zabaw. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi oklaskami.

• Paka dla psiaka

• W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych ze Schroniska w Żyrardowie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była klasa III i Szkolne Koło Wolontariatu. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom z naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk! Składamy podziękowania dla Pana Szymona Gontarczyka z firmy „ Go- Trans” za transport do schroniska. Pamiątkowe zdjęcia zostały zrobione z wykorzystaniem aparatu fotograficznego w ramach programu „ Laboratorium Przyszłości”.