• BRAWO GABRYSIA!!!
          • BRAWO GABRYSIA!!!

          • Praca Gabrysi M. uczennicy klasy III została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moja Przygoda w Muzeum". Praca Gabrysi znajduje się na wystawie w Muzeum w Toruniu.

        • ŚLUBOWANIE KLASY I
          • ŚLUBOWANIE KLASY I

          •  W czwartek 28 listopada 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

            To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

            Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wiskitki Pan Rafał Mitura, Dyrektor Gminnego Centrum Oświaty Pani Ewa Brzezińska, Sekretarz Gminy Wiskitki Pani Magdalena Cętkowska, Radna Rady Gminy Wiskitki a zarówno Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Jakubiak, Radny Gminy Wiskitki Pan Tomasz Pawłowski, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.

                  Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem wychowawczyni klasy, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

                   Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli od uroczystego Poloneza, następnie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

                 Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Agnieszka Nadolska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie.

                  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości i prezentów od koleżanek i kolegów z klasy II i III. 

            Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Ciechanowski Alan, Cwalina Wiktoria, Feder Jan, Jakubiak Michał, Jankowska Marta, Kacprzak Antoni, Koźbiał Jakub, Koźbiał Szymon, Lisicka Oliwia, Magierski Nikodem, Migda Kacper, Moczulski Maciej, Sobczak Kacper, Sokołowski Leon, Szczypiór Lena, Tondera Sandra, Więsek Kacper, Znamirowska Weronika, Żakowski Piotr

            Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

        • "Dla Niepodległej"
          • "Dla Niepodległej"

          • Dnia 8 listopada cała społeczność szkolna brała udział w uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości. Podczas apelu o godz. 11:11 został odśpiewany Hymn Polski. Następnie klasy dokonały prezentacji bohaterów związanych z naszą miejscowością byli to m.in.: Henryk Łubieński, Michał Kleofas Ogiński i Zuzanna Chułkowska. Tego dnia nastąpiło również uroczyste przejście uczniów klasy IV do grupy "Żaków". Na zakończenie apelu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody za ogłoszone wcześniej konkursy m.in. były to: konkurs plastyczny pt. "Czym jest dla mnie wolność" oraz konkurs na najładniej udekorowaną niepodległościową klasę. Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstuenk, którym były biało - czerwone ciasta przygotowane przez mamy naszych uczniów. 

          • Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

          • Dnia 25 października w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej klas I-III. Celem festiwalu jest wspieranie i poularyzacja działań artystycznych dzieci oraz promowanie publicznie uzdolnionych. W konkursie wzięło udział 8 uczniów. Jury w składzie: Pani dyrektor Agnieszka Nadolska, Pani pedagog Ewa Czopek oraz Pani od muzyki Beata Muras wyłoniły zwycięzców.

            I miejsce   -   Oskar Pyrek kl. II

            II miejsce  -  Marcelina Magierska kl. III

            III miejsce -  Sandra Tondera kl. I

                                 Filip Kajetaniak kl. III

            Wszystkim laureatom oraz uczestnikom gratulujemy!

        • Europejski Uniwersytet Latający
          • Europejski Uniwersytet Latający

          • 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Akcja ta realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem tej akcji jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.Poprzez praktyczne lekcje europejskie pokazano uczniom i uczennicom, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne.Zaprszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

          • Prelekcja policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Żyrardowie

          • 25 października naszą szkołę odwiedziła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Wizyta funkcjonariusza policji wpisuje się w cykl działań wychowawczych szkoły i słuzy zaznajomieniu młodzieży z obowiązującym prawem. Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.

            Prelekcja obejmowała podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego, a także tematykę przestępczości nieletnich oraz odpowiedniego do czynów katalogu kar. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, piątej, szóstej, siódmej oraz ósmej. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie za zorganizowanie prelekcji.

          • Dzień Nauczyciela

          • Dnia 16 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie uczestniczyli w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci z klasy III wraz z wychowawcą p. Ewą Kozińską oraz p. Anną Kosiorek przygotowali część artystyczną, która wywołała uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Agnieszka Nadolska wręczyła nagrody dyrektora. 

          • KONFERENCJA W WARSZAWIE

          • W dniach 11-12 października reprezentacja naszej szkoły w składzie: N. Kuran, P. Radwańska, A.Łukasik,
            Z. Cybul, O. Magierska wraz z opiekunem p. B. Ludwiczak uczestniczyła w konferencji naukowo-metodycznej ,,Gwary polskie na przełomie XX i XXI wieku w badaniach dialektologicznych i w podstawie programowej”.

            Nasza szkoła otrzymała zaproszenie od pani prof. dr hab. Barbary Falińskiej, inicjatorki i pomysłodawczyni wspaniałego przedsięwzięcia ,,Dialog Pokoleń’’, które ma za zadanie uratowanie od zapomnienia języka gwarowego.

            Uczniowie: K. Kuran, P. Radwańska i J. Solski przeprowadzili wywiady z przedstawicielami ,,pokolenia gwarowego’’ oraz przygotowali kwestionariusze działowe do badań słownictwa ludowego, które posłużą jako materiał do dalszych badań nad gwarą na terenie Mazowsza.

            Dwudniowy program obfitował w prelekcje znanych nestorów językoznawstwa m. in.: prof. Dr hab. B. Falińska, prof. Dr hab. H. Karaś, prof. Dr hab. S. Gajda, dr M. Kresa, dr K. Czarnecka, dr hab. K. Sobolewska oraz
            dr hab. E. Piotrowska-Wierzbicka.

            Wykłady były niezwykle ciekawe i bogate w wiedzę. Program napięty i aktywny był bogaty w wiele niezwykle interesujących i niezapomnianych wrażeń.

            Oprócz wykładów uczennice wzięły udział w zabawach i konkursach językowych.

            Odbyłyśmy również wspólny spacer po starej Warszawie- Trakt Królewski, Stare Miasto.

             W Zamku Królewskim uczestniczyłyśmy w warsztatach językowo-kulturowych -,, Prosto spod prasy: Być królową, czyli kobiety na polskim tronie”.

            Czujemy się wyróżnieni jako szkoła.

            Cieszymy się, że możemy współpracować przy tak wyjątkowym projekcie

        • Nagroda w konkursie "#OSEWyzwanie"
          • Nagroda w konkursie "#OSEWyzwanie"

          • Pracownia multimedialna dla szkoły w GuzowieW czwartek, 26 września dyrektorzy szkół z kilkunastu powiatów województwa mazowieckiego spotkali się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu, gdzie z rąk ministrów Marka Suskiego oraz Marka Zagórskiego otrzymali nagrody w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Wśród laureatów konkursu, w którym nagrodą była multimedialna mobilna pracownia komputerowa, składająca się z mobilnej bazy oraz 16 nowoczesnych laptopów, znalazła się również Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie.

            Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cyfryzacji dla szkół. W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Multimedialne pracownie, przyznane w konkursie #OSEWyzwanie, będą teraz przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

          • CodeWeek 2019

          • Opis zajęć z kodowania w zakładce "TYDZIEŃ KODOWANIA" po lewej stronie

            Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie.

            Europejski Tydzień Kodowania to …

            wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! 

            Po co uczyć dzieci programowania?

            Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. 

        • KOMUNIKAT
          • KOMUNIKAT

          • Szanowni Rodzice! 

            W związku z wymianą w szkole podłóg, bardzo prosimy o zakup dzieciom butów na zmianę na jasnych, najlepiej białych podeszwach.

             

          • BEZPIECZNE WAKACJE

          • Kochani!

            Nadeszły upragnione wakacje :-)

            Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne życzy Wam pięknej pogody. Odpocznijcie i zbierzcie siły na kolejny rok szkolny.

            Realizujcie swoje wakacyjne plany pamiętając o swoim bezpieczeństwie.

            Do zobaczenia we wrześniu!!!!

             

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

          • Podczas akademii zakończenia podsumowano miniony rok szkolny. Uczniowie dostali nagrody, dyplomy za osiągnięcia edukacyjne i sportowe. Podczas uroczystości oficjalnie pożegnano absolwentów.

          • Wycieczka do sejmu

          • 17 czerwca 2019r. uczniowie klas: IV, VI, VII, VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.W trakcie wizyty w Sejmie uczniowie zostali zapoznani m.in. z makietą budynków składających się na kompleks należący do Sejmu i Senatu PR oraz rozmieszczeniem poszczególnych instytucji na tym terenie. Następnie uczniowie udali się do Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie w miejscu przeznaczonym dla gości zostali zapoznani z historią oraz czasem współczesnym parlamentu. Uczniowie odbyli również spacer ulicami Warszawy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
      • 468568420
      • ul. Łubieńskich 2 96-317 Guzów Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych