W dniu 4 grudnia 2018 roku uczniowie klas I, II, III, IV naszej szkoły wraz z nauczycielami: p. Wiesławą Sobolewską – Jach, p. Ewą Kozińską, p. Anną Kosiorek, p. Iwoną Wolińską i p. Joanna Przybysz wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i Planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko.
Wycieczka do Warszawy
Pasowanie na Ucznia
23 listopada o godz. 10:00 odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Cała brać uczniowska naszej szkoły zgromadziła się by kibicować swoim młodszym kolegom.
Pierwszoklasiści mieli do wykonania bardzo trudne zadania, stosowne do ich umiejętności oraz zdobytej już wiedzy. Poradzili sobie z nimi doskonale, mogąc liczyć na wsparcie swojej wychowawczyni.
Zgromadzonych gości zachwycił przepiękny spektakl z białymi i czerwonymi wstęgami.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania ucznia, które zostało przeprowadzone bardzo uroczyście.
Pierwszaki również mogli liczyć na mnóstwo upominków zarówno od Rady Rodziców, Wójta Gminy oraz od starszych kolegów i koleżanek.
Ten świąteczny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.
Pasowanie na Przedszkolaka, Starszaka
23 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka.
Punktualnie o godzinie 9.00 wychowawczynie oddziałów przedszkolnych powitały wszystkich zgromadzonych i zaprosiły do obejrzenia spektaklu przygotowanego przez swoich podopiecznych.
Maluchy, mimo ogromnych emocji i tremy poradziły sobie doskonale! Wszystkie zadania wykonały idealnie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz… upominkami zarówno od Rady Rodziców jak i Wójta Gminy.
Wśród gości, którzy podziwiali artystyczne popisy dzieci był Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki, Ewa Brzezińska – kierownik Gminnego Centrum Edukacji, radni Rady Gminy Wiskitki – Dorota Jakubiak, Andrzej Ciesielski i Tomasz Pawłowski, ks. Robert Sumiński – proboszcz parafii pw. św. Feliksa de Valois w Guzowie oraz Rodzice.
W odwiedzinach w Domu Pomocy Społecznej
19 listopada uczniowie klasy III, uczennice klasy VII – wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie oraz uczniowie klas V z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiskitkach, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie. Celem wspólnego wyjazdu było przedstawienie programu artystycznego, nawiązującego do Święta Niepodległości.
Przypomniano najważniejsze daty i fakty dotyczące 123-letniej niewoli Ojczyzny. Wiadomości historyczne przeplatane były pięknie wyrecytowanymi fragmentami poezji patriotycznej oraz obrazami wyświetlonymi podczas prezentacji multimedialnej.
Uczniowie podkreślili, że dziś na szczęście żyjemy w wolnym i niepodległym kraju. To właśnie dzięki wolnej Ojczyźnie możemy działać, dawać siebie innym, pomagać, rozwijać się, spełniać swoje marzenia i pasje.
Przedstawienie zwieńczyły: taniec „Mazur” wykonany przez uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie oraz pieśni tj. „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Legiony” zaśpiewane przez uczniów, nauczycieli, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i pracowników Domu.
Były dzień pełen wzruszeń, zarówno dla uczniów, jak i mieszkańców. Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteście bohaterami. Swoją postawą i zachowaniem przywróciliście mieszkańcom nadzieje na lepsze jutro.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Iwona Wolińska, Anna Kosiorek, Aleksandra Mońka.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Na 16 listopada przypadał Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego dnia. Uczniowie klas młodszych wysłuchali bajkę ,,O narodzinach Bratka” i wykonali do niej przepiękne ilustracje, dzieci z klasy IV i V obejrzeli prezentację dotyczącą tolerancji, rozmawiali o niej i wspólnie wykonali łańcuch ,,Życzliwych rąk”. Natomiast uczniowie z klas VI, VII i VIII debatowali na temat ,,Wartości, postaw i ideałów współczesnej młodzieży”. Po zakończonej dyskusji wspólnie opracowano zarys ,,Szkolnego katalogu wartości”.
100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI
9 listopada nauczyciele oraz brać uczniowska spotkali się, aby wspólnie uczcić 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu obchody rozpoczęto uroczystym apelem, po którym wszyscy zebrali się na dziedzińcu szkoły wokół stuletniego dębu, który z racji wieku zapewne pamiętał początki niepodległości Ojczyzny. Tam właśnie pani Agnieszka Nadolska- dyrektor szkoły wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Dawidem Cudnikiem w asyście uczniów i nauczycieli wspólnie pod pamiątkowym kamieniem zakopali Kapsułę Czasu. W owej kapsule umieszczono artefakty nawiązujące do czasów współczesnych nam. Mają one być wykopane po 50 latach - Tak właśnie tworzy się historię i my, uczestnicy dzisiejszego święta będziemy jej cząstką . Po ,,przekazie" skierowanym ku potomnym biało-czerwony Marsz Niepodległości przemaszerował ulicami Guzowa, by o godzinie 11.11 przed pomnikiem Kleofasa Michała Ogińskiego odśpiewać Hymn Polski -Mazurka Dąbrowskiego, a także inne pieśni patriotyczne. Oj, zagrzmiało w Guzowie!!! Po śpiewach przyszedł czas oczywiście na taniec. Ponad 100 osób w różnym wieku, od pacholęcia po wiek szacowny odtańczyło poloneza w takt muzyki naszego wielkiego krajana K.M. Ogińskiego. Kolejny punkt obchodów zaprowadził uczestników ponownie do szkoły, gdzie czekały na nich pyszności-słodkości w barwach narodowych! Miłymi gośćmi dzisiejszej uroczystości byli członkowie guzowskiego Klubu Seniora oraz ksiądz proboszcz parafii w Guzowie. Bardzo dziękujemy za przybycie, wsparcie, wszak wszyscy jesteśmy Polakami!!!
Konkurs na niepodległościowy wystrój klasy
8 listopada 2018 roku komisja w składzie: dyrektor szkoły-p. Agnieszka Nadolska oraz p. Anna Kosiorek, p. Ewa Wnuk, Gabriela Machnik, Natalia Stegenka, Natalia Sobczak i Dominik Żukowski miała nie lada problem, by spośród wszystkich klas i sal wyłonić tę, która była najpiękniej udekorowana z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości. Wybór był nader trudny. Po długich i gorących obradach zapadł iść salomonowy werdykt, otóż komisja postanowiła jednoznacznie, oficjalnie i nieodwołalnie pierwsze miejsca przyznać dwóm grupom przedszkolnym oraz klasom do pierwszej po trzecią włącznie. Zaszczytne drugie miejsce przypadło w udziale klasie: IV, V, VI, VII i VIII oraz świetlicy szkolnej.
Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej
Dnia 30 października 2018r. odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej w kategorii klas I-III. Komisja w składzie:
Przewodnicząca- dyrektor szkoły p. Agnieszka Nadolska
Członkowie - p. Maria Ciążyńska, p. Agata Gmurek
Przyznała następujące miejsca:
I miejsce - Oskar Pyrek klasa I
II miejsce - Marcelina Magierska klasa II
III miejsce - Wiktoria Kajetaniak klasa I i Julia Mońska klasa III
Wyróżnienie - Filip Kajetaniak klasa II
W etapie powiatowym, który odbędzie się 13 listopada w Żyrardowie, szkołę będą reprezentować: Oskar Pyrek i Marcelina Magierska.
Gratulujemy i trzymamy kciuki:)
Gminny Dzień Nauczyciela
W poniedziałek 15 października w Szkole Podstawowej w Guzowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której wzięli udział przestawiciele Gminy Wiskitki, dyrektorzy placówek oświatowych ze swoją kadrą jak i emerytowani nauczyciele i pracownicy szkół z terenu gminy. Gospodarzami uroczystości byli: Pani Beata Stępniewska - zastępca wójta, Rafał Mitura - przewodniczący Rady Gminy oraz Pani Agnieszka Nadolska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Guzowie.
Uroczystośc rozpoczęła się od występów artystycznych. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami przygotowali program, w którym pokazano uczniów i nauczycieli w minionym 100-leciu Polski Niepodległej. W kolejnych dziesięcioleciach zmieniały się stroje, moda i zachowanie uczniów. Pokazano to w sposób artystyczny, zachowując historyczną oryginalność. Nie zabrakło również życzeń oraz wdzięczności za trud i czas poświęcony na edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia.
Na zakończenie uroczystości odbyła się ceremonia wręczenia nagród wójta dyrektorom szkół i nauczycielom.
Po części oficjalnej przy kawie i słodkim poczęstunku trwała integracja wielkiej oświatowej rodziny.
Święto szkoły
24 września jak co roku o tej porze w Szkole Podstawowej w Guzowie obchodzone było Święto Szkoły, nierozerwalnie związane z rocznicą nadania placówce imienia Aleksandra Kamińskiego. Uroczystości rozpoczęto uroczystym apelem, na którym raportu gospodarzy klas i odśpiewaniu hymnu szkoły, przedstawiono uczniom zadania związane z planem wychowawczym szkoły jak również z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie podzieleni na zespoły będą gromadzić
a następnie opracowywać informacje dotyczące postaci, których życie i działalność miała wpływ na rozwój i znaczenie Guzowa na przestrzeni wieków. Wśród wspomnianych postaci znaleźli się: Kleofas Michał Ogiński, Henryk Ignacy Łubieński, Zuzanna Chułkowska i Józef Jodłowski. Podczas apelu dokonano również otwarcia Roku Sportowego, przypieczętowanego uroczystym ślubowaniem braci uczniowskiej. Ślubowanie odebrała dyrektor szkoły, pani dr Agnieszka Nadolska.
Po apelu przed uczniami stanęło kolejne wyzwanie. Otóż w nawiązaniu do metodyki zuchowej, której twórcą był Patron szkoły, mieli wykazać się użytecznymi umiejętnościami w postaci wykonania pełnowartościowego drugiego śniadania. Efektem owych prac wykonywanych w zaciszu sal lekcyjnych był smakowicie zastawiony stół różnego rodzaju kanapkami, owocowymi i warzywnymi przekąskami, sokami oraz koktajlami. Po wspólnej degustacji przyszedł czas również na wspólne pląsy i piosenki.
Wycieczka do ZOO Safari
Wycieczka do ZOO Safarii Borysew ( woj. łódzkie)
W środę 23 maja po godzinie 9 rano przedszkolaki z grup 3-4 latków, 5- latków i 6 latków wraz z paniami wyruszyły na wycieczkę do ZOO Safarii w Borysewie ( woj. łódźkie). Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami zwierząt mieszkających w ZOO oraz pogłębienie więzi koleżeńskich.
Przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki, opowiadały o tym jakie zwierzęta chciałyby tam zobaczyć. Tuż za bramą powitały wszystkich papugi. Przedszkolaki kolejką wybrały się w podróż po ogrodzie zoologicznym.
Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie różnego rodzaju ptactwa, małpek, zebr, żyraf, i dużych kotów – tygrysów. Dzieci odwiedziły zwierzęta "nocne"- nietoperze, węże i małe jaszczurki. Wielką radością dla dzieci były przejażdżki kucykami oraz karmienie zwierząt.
Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, maluchy wróciły do Guzowa, gdzie już czekali na niech stęsknieni rodzice.
Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli AKTYWNA TABLICA
Moduł Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli AKTYWNA TABLICA został zmodyfikowany
Festiwal Piosenki Międzynarodowej
Dnia 16 maja 2018r. (środa) w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie odbył się XI Gminny Festiwal Piosenki Międzynarodowej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiskitki. Organizatorem konkursu była jak co roku pani Danuta Płaza-Trofimiuk nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego w naszej szkole. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IV - Oliwia Ciążyńska, Ola Łukasik, Natalia Kuran oraz Jan Pęśko. W festiwalu udział brali soliści i zespoły ze szkół podstawowych z terenu gminy Wiskitki: Guzowa, Miedniewic i Franciszkowa.
Jury w składzie: pani Beata Stępniewska -zastępca Wójta Gminy Wiskitki, pani Magdalena Piekarska (nauczyciel SP Miedniewice), pani Beata Muras (nauczyciel SP Guzów), pani Sylwia Bajkowska (nauczyciel SP Franciszków) oraz pani Joanna Przybysz dyrektor SP w Guzowie oceniało uczestników w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III i kl. IV-VII oraz w dwóch kategoriach językowych (piosenki śpiewane w języku angielskim i niemieckim).
Głównym fundatorem nagród był Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski. Ponadto staraniem pani Danuty Płazy - Trofimiuk uczniowie odjechali z nagrodami książkowymi do nauki języków obcych.
W kategorii klas młodszych piosenki wykonywanej w języku angielskim uczestnicy zajęli następujące miejsca:
I miejsce - Klasa II/III ze Szkoły Podstawowej w Miedniewicach (Sebastian Jarosz, Julia Migda, Patrycja Zielińska)
II miejsce - Witold Dziemiańczyk z SP we Franciszkowie
II miejsce - klasa II z SP w Guzowie (Dominika Raczkowska, Paweł Solski, Bartosz Wasilewski)
III miejsce - klasa II z SP w Guzowie (Julia Mońka, Zuzia Maj, Maja Cholewińska)
IV miejsce - Natalia Głowacka z SP we Franciszkowie
W kategorii klas starszych piosenki wykonywanej w języku angielskim uczestnicy zajęli następujące miejsca:
I miejsce - Marta Cuper z SP w Miedniewicach
I miejsce - Alicja Więckowska z SP we Franciszkowie
II miejsce - Gabriela Machnik z SP w Guzowie
III miejsce - Oliwia Liszewska z SP w Guzowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa we Franciszkowie (Aleksandra Tądorowska, Julia Frączak)
W kategorii piosenki wykonywanej w języku niemieckim uczestnicy zajęli następujące miejsca:
I miejsce - klasa VII z SP w Miedniewicach (Julia Ciężka, Kacper Owczarek, Mateusz Strzelczyk)
Dla wszystkich uczestników konkursu został przygotowany słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców SP w Guzowie.
Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej
VI Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiskitki Pana Franciszka Grzegorza Miastowskiego
Odbył się 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole
Miejsce – Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
Festiwal miał na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru i promocję młodych wykonawców.
Komisja konkursowa – Jury w składzie:
p. Joanna Przybysz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
p. Nina Magierska – Przewodnicząca Rady Rodzic ów Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
p. Anna Stopa – Roztropińska
p. Szymańska
p. Elżbieta Ciesielska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie
Przewodniczący Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie
przyznała następujące miejsca:
Kategoria Zespoły:
Grupa 3-4 latki
I miejsce szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie Grupa 4 latki
. „Uśmiechnięte przedszkolaki” – piosenka – „ My jesteśmy krasnoludki”
Franciszek Cieśla
Zofia Daszek
Jan Cieśla
Gabriela Roztropińska
II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wiskitkach grupa 3-4 latki
„Żabki” – piosenka „Stokrotki”
Wiktoria Kosyl
Nikola Bąk
Grupa 5 – latki
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie Grupa 5 latki
„Ogrodniczki”- piosenka – „Polka Fasolka”
Alicja Chudzik,
Wiktoria Cwalina
Marta Jankowska
Oliwia Lisicka
Lena Szczypiór
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Fanciszkowie oddział przedszkolny – 5 latki
„Dziewczyny na pięć” - piosenka „ Przyszła Wiosna”
Laura Głusek
Wiktoria Glizia
oraz
II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wiskitkach grupa 5 latki
„Śpiewające Biedronki” – piosenka „Marcowe żaby”
Konrad Stolarski
Zuzanna Wiśniewska
Trafność doboru piosenki do wieku dziecka
Warunki głosowe
Interpretacja utworu
Ogólne wrażenie
III miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wiskitkach grupa 5 latki
„ Wesołe Pszczółki” – piosenka „Światła drogowe”
Magdalena Markowska
Liwia Sobota
Grupa 6 – latki
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie Grupa 6 latki
„Małe muszki” piosenka – „Mucha w Mucholocie”
Oskar Pyrek
Maciej Dymkowski
Zofia Ciesielska
Jgnacy Cieśla
Maja Kielan
oraz
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
„Stokrotki ”- piosenka – „Maszeruje wiosna”
Anna Radziwon
Natalia Głowacka
Amelia Krzysiak
Aleksandra Szymańska
II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Fanciszkowie oddział przedszkolny – 6 latki
„Kaczki Gdaczki” – piosenka – „Kaczka Dziwaczka”
Aleksandra Kruk
Aleksandra Oskiera
Oliwia Janiak
Wiktoria Lazurek
Gabriela Grala
Kategoria soliści:
Grupa 4 – latki
I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
Sandra Tondera – 4 lata piosenka: „Laleczka z saskiej porcelany”
II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Fanciszkowie
Lena Wójtowicz 4 lata – piosenka – „Maszeruje Wiosna
Grupa 5-latki
I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Fanciszkowie
Jakub Koliński – 5 lat- piosenka „Przyszła wiosna”
II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie.
Marta Jankowska 5- lat - piosenka- „Piosenka o mojej rodzinie”
Grupa 6 – latki
I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
Anna Radziwon – 6 lat piosenka : „ Drzwi do kariery”
II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie.
Wiktoria Kajetaniak – 6 lat – piosenka- „Zostań moją przyjaciółką
III miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Fanciszkowie
Patrycja Pawłowska – 6 lat – piosenka – „ Lalka Fruzia”
Wycieczka śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"
5 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami uczestniczyli w cyklicznej wycieczce Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec". Celem wycieczki było przybliżenie uczniom okupacyjnych losów mieszkańców Warszawy, w tym postaci Zośki, Rudego i Alka z okupacyjnej książki autorstwa Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Pierwszym punktem było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie naszego Patrona oraz bohaterów jego książki na Powązkach. Uczniowie mieli też możliwość odwiedzenia grobów innych sławnych Polaków spoczywających na tej nekropolii.
Następnie udano się do Muzeum na Pawiaku, gdzie dzieci dowiedziały się, jak wyglądało codzienne życie osób osadzonych w tym więzieniu. Po odwiedzeniu tego szczególnego miejsca udano się na miejsce sławnej Akcji pod Arsenałem, gdzie 26 marca 1943 roku grupa żołnierzy Szarych Szeregów pod dowództwem Stanisława Orszy Broniewskiego odbiła z rąk hitlerowskiego okupanta żołnierza i przyjaciela Janka Rudego Bytnara, którego z Pawiaka więzienną budą przewożono na przesłuchanie na Szucha. Podczas brawurowej, ale udanej akcji został ranny Aleksy Alek Dawidowski. Zarówno Rudy jak i Alek pomimo usilnych starań lekarzy w wyniku odniesionych ran zmarli tego samego dnia, 30 kwietnia 1943r.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha. Ze względu na charakter tego miejsca zwiedzać je mogli tylko uczniowie klasy VII (młodsi uczestnicy wycieczki bawili się w tym czasie w pobliskim parku). W okresie okupacji budynek ten pełnił funkcję siedziby Gestapo. Tu z Pawiaka przywożono więźniów na przesłuchania.
Pomimo powagi tematyki wycieczki, można uznać ją za udaną. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.
Kierowco! Nie polujemy na zebrach.
W czwartek 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Kierowco! Nie polujemy na zebrach." Na przejściu dla pieszych przy DK nr 50 jaskrawo ubrane dzieci wraz z opiekunami i policjantami wykrzykiwało hasło akcji i machało do kierowców. Uczniowie pod opieką policjantek podchodziły do zatrzymujących się samochodów i wręczali kierowcom ulotki, które informowały o tym aby zachowali ostrożność i szczególną uwagę na przejściach dla pieszych. Uwadze nie umknęły też wykonane przez dzieci i nauczycieli plakaty, na których widniały przewodnie hasła akcji.
SPOTKANIE POKOLEŃ 2018
Zgodnie z wieloletnim zwyczajem 12 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Spotkanie Pokoleń". Dzieci z grup przedszkolnych 3,4, 5, 6 - latków oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami zaprosili swoich Dziadków i Pradziadków a także Seniorów zaprzyjaźnionych z naszą placówką na występy oraz słodki poczęstunek. Jak zawsze Dziadkowie bardzo licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, przybyło bardzo dużo osób.
Pani Dyrektor Joanna Przybysz złożyła zebranym serdeczne życzenia z okazji Ich święta, a wnuczęta przywitały gości śpiewanym na stojąco „Sto Lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane kotyliony.
Dziadkowie i Babcie przy pysznym cieście i gorącej herbatce wysłuchali części artystycznej w wykonaniu dzieci. Wnuczęta śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, a także przedstawiały humorystyczne scenki. Na zakończenie wystąpili członkowie Klubu Seniora "Optymiści", którzy wykonali piękny koncert piosenek ludowych i biesiadnych. Wrażenia były niesamowite.
Uroczystość "Spotkania Pokoleń" wpisała się już na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Nasi Seniorzy bardzo licznie i chętnie odwiedzają swoje wnuki w naszej szkole. Podczas wspólnej zabawy, rok w rok niezmiennie panuje ciepła i radosna atmosfera, a uśmiechy wszystkich na długo pozostają w pamięci.Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji uroczystości.
Dziękujemy Panu Rafałowi Leśniakowi za obsługę sprzętu muzycznego.
PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
Dnia 22 grudnia jak co roku odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Impreza idealnie wpisała się w organizowane w tym dniu wigilie klasowe. Świąteczny klimat zagościł w szkole na dobre!
Każda klasa miała za zadanie wybrać dowolną kolędę lub pastorałkę i przygotować występ. Liczne, słyszalne na szkolnych korytarzach próby śpiewu świadczyły o wielkim zaangażowaniu uczniów. Wszystkie klasy dawały z siebie wszystko, przy wsparciu swoich wychowawców oraz nauczycieli.
W przerwie między kolejnymi występami na scenę wyszli zebrani nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy wspólnie zaśpiewali świąteczną piosenkę.
Po obejrzeniu występów wszyscy zebrani goście, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie zaśpiewali znaną wszystkim kolędę "Dzisiaj w Betlejem".
Po barwnych i pięknie przygotowanych występach nastąpiła pora na kulminacyjny punkt całego dnia, czyli życzenia świąteczne od samej Pani Dyrektor Joanny Przybysz dla wszystkich zgromadzonych na uroczystości.
Wszystkim uczestnikom mocno gratulujemy. Przygotowanie występu wymaga poświęcenia niemało czasu, a wystąpienie przed publicznością i zaprezentowanie efektów swojej pracy ogromnej odwagi!
Nad organizacją całej uroczystości czuwała – Maria Ciążyńska. Tego dnia odpowiedzialne również były: Nina Cuper – prowadząca oraz Aleksandra Kacprzak - druga prowadząca, Pani Ewa Kozińska – uwieczniła całe wydarzenie na zdjęciach oraz Rafał Leśniak – odpowiedzialny był za muzykę.
Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do przygotowania sali na uroczystość.
Wspólne kolędowanie sprawiło, że ten dzień stał się jeszcze bardziej ciepły i radosny, a wszystkie smutki choć na chwilę odeszły w niepamięć.
Pasowanie na Ucznia
17 listopada w naszej szkole uczniowie pierwszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00. Wychowawca klasy Pani Ewa Kozińska przywitała uczniów, Rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których była Pani Beata Stępniewska - Zastępca Wójta Gminy Wiskitki oraz Pan Rafał Mitura - Przewodniczący Rady Gminy.
Pani Kozińska przygotowała Pierwszaków do uroczystości Pasowania na Ucznia.
Zgodnie z tradycją, zanim Pierwszaki mogli dostąpić zaszczytu ślubowania musieli zdać trudny egzamin i zaprezentować zebranym gościom swoją wiedzę i umiejętności.
Na początku dzieci bardzo ładnie się przedstawiły wymieniając swoje talenty i umiejętności następnie zebrani na uroczystości mieli przyjemność oglądać tańce Boogie Woogie oraz Krakowiaczek.
Ogromną niespodzianką dla wszystkich obecnych była wizyta niezwykłego gościa, którym był Aleksander Kamiński - patron naszej szkoły! Dzieci jednak doskonale wiedziały kim jest tajemniczy gość. Patron przybył na spotkanie z dziećmi aby sprawdzić czy zdobyły już odpowiednią wiedzę aby być uczniami szkoły noszącej jego imię.
Mimo, iż pytania były bardzo trudne, bo dotyczyły zarówno naszego Kraju, Szkoły, Urzędu Gminy oraz osób zajmujących kierownicze stanowiska to Pierwszaki poradziły sobie z nimi doskonale, udzielając poprawnych odpowiedzi.
Akcentem kończącym egzaminacyjny występ było zatańczenie przepięknego Poloneza Ogińskiego.Po pięknym przedstawiniu, decyzja Komisji Egzaminacyjnej była oczywiście pozytywna!
Po tym fakcie uroczyście wprowadzono Sztandar Szkoły, odśpiewano Hymn Narodowy i uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się m.in. do bycia dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i Szkoły oraz do uczenia się jak kochać swoją Ojczyznę.
Tradycją naszej szkoły jest również ślubowanie rodziców, którzy w obecności wszystkich zebranych uroczyście wypowiedzieli słowa przysięgi i zobowiązali się do wspierania swoich dzieci, słuchania ich oraz pozwalania na popełnianie błędów.
Po akcie ślubowania Pani Dyrektor Joanna Przybysz dużą, piękną kredką dokonała aktu pasowania wszystkich Pierwszaków na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kaminskiego w Guzowie.
Świeżo upieczeni Uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów ufundowanych przez Wójta Gminy Wiskitki oraz Radę Rodziców.
W imieniu Wójta Gminy Wiskitki Pana Franciszka Grzegorza Miastowskiego list gratulacyjny odczytała Pani Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki. W swoich słowach skierowanych do Pierwszaków, Pan Wójt wyraził przekonanie, że lata spędzone w Szkole w Guzowie będą fascynującą drogą zdobywania wiedzy, kształcenia umiejętności oraz zdobywania przyjaciół.Gratulacje Uczniom złożył również Pan Przewodniczący Rady Gminy – Rafał Mitura.
Po uroczystości Uczniowie wraz z rodzicami oraz gośćmi udali się na zasłużony, pyszny słodki poczęstunek specjalnie dla nich przygotowany przez Radę Rodziców.
Naszym Uczniom z całego serca gratulujemy i życzymy ciekawych zajęć, jak najwięcej pochwał i wzorowego zachowania. Rodzicom z okazji ślubowania życzymy ogromnej satysfakcji, że posiadają tak wspaniałe pociechy.
Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej
W dniu 20 października odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Uczestniczyły w nim dzieci z klas I-III. Festiwal odbył się na górnym korytarzu szkolnym. W skład jury weszli: Pani Joanna Przybysz, Pani Beata Muras i Pan Maciej Piekarski.
Jury wysłuchało i oceniło wszystkich uczestników festiwalu, typując poszczególne miejsca.
Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce - Filip Kajetaniak kl. I
II miejsce - Marcelina Magierska kl. I
II miejsce - Dominika Raczkowska kl. II
III miejsce - Julia Przygoda kl. III
Wyróżnienia:
Julia Kąpińska kl. I
Julia Mońka kl. II
Pani Dyrektor Joanna Przybysz wręczyła laureatom dyplomy i nagrody, a poostali uczestnicy otrzymali słodką nagrodę za uczestnictwo w festiwalu.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie