Strona główna
ZIELONA SZKOŁA 2019
- 27.05.2019
W dniach 13-17 maj 2019r. uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami p. Eweliną Leśniak, p. Marią Ciążyńską, p. Anną Kosiorek przebywali na Zielonej Szkole w Ośrodku Wypoczynkowym "Kulka". Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w wielu zajęciach m.in.
SEGWAY - bijący rekordy popularności w Ameryce, dwuśladowy pojazd elektryczny.
WATERBALL- ZORBA NA BALATONIE - Świetna zabawa w wielkiej, dmuchanej kuli dryfującej po wodzie,
MEGA GRY PLANSZOWE: Janga i TwisterMega Jenga - zbudowanie z grupą jak najwyższej wieży z gigantycznych klocków, świetna zabawa poprzez współpracę. Mega Twister- sprawdzenie swojej koordynacji ruchów i elastyczności na wielkiej planszy.
SURVIVAL, CZYLI SZKOŁA PRZETRWANIA - Podczas zajęć uczniowie poznali zasady poruszania się w terenie, dowiedzieli się czym jest survival zielony i militarny, poznali techniki przetrwania w lesie i radzenia sobie z siłami natury. Uczni
Dzień Europy
- 15.05.2019
9 MAJA dzieci z grup przedszkolnych 3,4-latków oraz 5,6-latków obchodzili Dzień Europy
Dzieci tego dnia ubrały się w barwy flagi Unii Europejskiej, aby z flagą europejską przejść ulicami naszej miejscowości i wykonać pamiątkowe zdjęcie.
KONKURS SKO
- 15.05.2019
KONKURS SKO "Skarbonka z recyklingu"
Nagrody:
Wiktoria K. - kl. I
Filip K. - kl.II
Kacper O.- kl. II
Maja M. - kl. III
Paweł S. - kl. III
Wiktor M. - kl. IV
Kuba S. - kl. V
Wyróżnienia:
Julia K. - kl. II
Michał A. - kl. II
Nikodem G. - kl. IV
Justyna A. - kl. V
Paulina L. - kl. V
Dyplom za udział:Bartek J. - kl. IV Grzegorz A. - kl. V
SOLIDARNA SZKOŁA
- 15.05.2019
7 maja 2019r.w ramach projektu Solidarna Szkoła, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religii w Miedniewicach wraz z nauczycielami oraz Władzami Gminy Wiskitki uczestniczyli w warsztatach przyszłościowych. Warsztaty dotyczyły funkcjonowania miejscowości: Guzów, Miedniewice jak również i Gminy Wiskitki za 20 lat.
"Autyzm"
- 15.05.2019
„Autyzm. Wiem – Rozumiem – Pomagam”Na całym świecie Dzień Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Uczennica klasy VII Oliwia M.- wolontariuszka przeczytała dzieciom z klas I- III bajkę o chłopcu z autyzmem pt. : „Krzyś jest wyjątkowy” autorstwa Charles A. Amenta III. Książka przybliża świat dziecka autystycznego, pozwala zrozumieć jego zachowania, a także relacje z rodzicami i rodzeństwem. Podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby dzieci z autyzmem, które uczęszczają do naszej szkoły.
- 26.04.2019
Szanowni Rodzice,Drodzy Uczniowie
W związku z zawieszeniem strajku od poniedziałku 29 kwietnia szkoła pracuje już zgodnie z planem.
- 23.04.2019
Wesołych Świąt
- 16.04.2019
INFORMACJE O STRAJKU
- 04.04.2019
Pasowanie na czytelnika
- 10.04.2019
27. 03. 2019 r. na pierwsze spotkanie uczniów kl. I z biblioteka szkolną przyprowadziła wychowawczyni p. Wiesława Sobolewska – Jach.. To wyjątkowa uroczystość na którą wszyscy bardzo czekali. Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „W krainie książek”, które przedstawiły uczennice klasy V. Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Agnieszka Nadolska. Na zakończenie wszyscy otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.
Powiatowy Konkurs Recytatorski
- 10.04.2019
Karolina S. uczennica klasy III zdobyła WYRÓŻNIENIE w XXI Małym Konkursie Recytatorskim Powiatu Żyrardowskiego w kategorii klas I- III. Karolina recytowała wiersz J. Brzechwy "Żuraw i czapla".
BRAWO KAROLINKO!!!
FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ 2019
- 30.04.2019
Dnia 30.05.2019r. w naszej szkole odbędzie się VII Festiwal Piosenki Przedszkolnej.W załączeniu regulamin i karta zgłoszenia.
Żywa lekcja historii
- 26.03.2019
ŻYWA LEKCJA HISTORII Z BRACTWEM RYCERSKIM "KERIN"
Lekcja przeprowadzona przez Bractwo rycerskie „Kerin” dostarczyła uczniom wiedzy na temat obyczajów rycerskich w średniowieczu. Członkowie bractwa prezentowali rekwizyty, m.in. stroje, miecze, zbroje, tarcze i inną broń, którą posługiwało się rycerstwo. Rycerze z bractwa „Kerin” wyjaśnili również do czego służyły topory i włócznie. W trakcie żywej lekcji historii chętni mogli sprawdzić ile waży broń i zbroja rycerska, zakładając na siebie kolczugę i spróbować się w niej poruszać. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jaką drogę musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem. Przekonali się jak trudno walczyło się w zbrojach rycerskich. Uczniowie byli zachęcani do odgrywania scenek. Prelegenci poprowadzili lekcję w sposób ciekawy i humorystyczny. Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniac
Pierwszy Dzień Wiosny
- 26.03.2019
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.
"Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, wśród uczniów dominował kolor zielony. Na apelu szkolnym Pani Dyrektor- Agnieszka Nadolska powitała uczniów, wręczyła kamizelki odblaskowe. Następnie chętni uczniowie uczestniczyli w Żywej lekcji historii, zorganizowanej przez Bractwo rycerskie KERIN.
Dialog Pokoleń - konferencja naukowa
- 26.03.2019
18 marca 2019 roku Oliwia Magierska, Roksana Magierska, Magdalena Jakubiak, Gabriela Machnik wraz z dyrektor szkoły Agnieszką Nadolską i Andrzejem Ciesielskim uczestniczyli w konferencji naukowej DIALOG POKOLEŃ zorganizowanej przez Towarzystwo Kultury Języka, Instytut Języka Polskiego UW oraz Fundacja Języka Polskiego. Konferencja zoorganizowana został w ramach projektu badawczego Dialog pokoleń. Celem projektu jest ocalanie od zapomnienia resztek gwary, która zachowała się jeszcze w języku najstarszych mieszkańców polskich wsi.
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Bajkowy świat"
- 26.03.2019
Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.: "Bajkowy świat".
Na konkurs zgłoszono 175 prac z 17 placówek oświatowo- wychowawczych Powiatu Żyrardowskiego. Po przeglądzie nadesłanych prac, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace uczniów z naszej szkoły. Oto wyniki:
Grupa wiekowa kl. 0, I- III
NAGRODA - Marcelina M- klasa II
WYRÓŻNIENIE - Julia K. - klasa II
Grupa wiekowa kl. IV -VI
NAGRODA - Jan P. - klasa V
Uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem nauczycieli p. Ewy Kozińskiej i p. Beaty Muras
Szkolny Konkurs Recytatorski
- 26.03.2019
11 marca 2019r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas 1-3.Celem konkursu było:
– zainteresowanie uczniów poezją, jako rodzajem dzieła literackiego;
– dostarczenie uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych;
– upowszechnianie wśród uczniów kultury żywego słowa.
Dzięki tego rodzaju konkursom uczeń:
TŁUSTY CZWARTEK
- 26.03.2019
Tłusty czwartek w naszej szkole
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem.Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.
Bal Walentynkowo-Karnawałowy
- 28.02.2019
„Miłość nie jedno ma imię” to ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych.Tak właśnie było w naszej szkole. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na zabawę walentynkowo – karnawałową i rozdanie poczty walentynkowej.
Szkolna Kasa Oszczędności i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowały kartki walentynkowe oraz pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona pomarańczowa skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie posegregowano pocztę i rozdano wszystkim adresatom walentynki.
Dzieci z grup 3
Ferie zimowe 2019
- 28.02.2019
Podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z różnych, bardzo interesujących zajęć. Były to zajęcia plastyczne oraz językowe organizowane na terenie placówki, oraz mogli skorzystać z wyjazdu na basen czy na lodowisko.