• "Dzień kropki" w naszej szkole.

• 16.09.2023
                        • Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci, odkrywać ich talenty i pokazać je innym.

• 50 lat Gminy Wiskitki

• 03.09.2023
                        • Szkolna delegacja na uroczystej Mszy świętej w kościele w Miedniewicach zorganizowanej w ramach 50-lecia Gminy Wiskitki.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 29.08.2023
                        • Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się dla klas 0 - VIII w poniedziałek 4 września 2023r.

Harmonogram uroczystości przedstawia się następująco:

8:00 - msza św. w kościele parafialnym

9:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej szkoły

ok. 9:30 - spotkania w klasach z wychowawcami

• WYPRAWKA DO ZERÓWKI NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• 10.07.2023
                        • WYPRAWKA DO ZERÓWKI NA ROK SZKOLNY 2023/2024

- teczka z rączką na prace dziecka

- bibuła karbowana ( kilka kolorów)

- kredki ołówkowe ( Bambino, Astra, lub Colorino - dobrze kolorujące)

- kredki świecowe ( Bambino, Astra, lub Colorino )

- klej w sztyfcie – 2 szt. ( Glue Stick – dobrze klejący )

• Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Dojrzewania Lactacyd”

• 03.07.2023
                        • Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Akademia Dojrzewania Lactacyd”. Pani Wiesława Sobolewska Jach, wraz z panią pedagog Martą Dymkowską zorganizował y w szkole miejsce na babskie pogaduchy (czy tylko babskie???). W ramach programu przystąpiliśmy do konkursu „Szkolna Ławka Przyjaciółek” To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły ponieważ ilość zgłoszonych prac konkursowych zaskoczyła samych organizatorów, którzy poinformowali, że wszystkie nadesłane prace były wspaniałe i widać po nich ogromne zaangażowanie nie tylko uczennic ale także i koordynatorów. Dominowała w nich kreatywność w przedstawieniu tematu, dbałość o szczegóły, ale też element zaskoczenia. Oglądając prace organizatorzy nie mogli wyjść z podziwu dla inwencji autorek.

• Tydzień Bezpieczeństwa

• 26.06.2023
                        • 14 czerwca w naszej szkole odbył się Tydzień Bezpieczeństwa zorganizowany przez Powiatową Komendę Policji w Żyrardowie, Powiatową Straż Pożarną w Żyrardowie, Powiatową Stacje Epidemiologiczno-Sanitarną w Żyrardowie oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze w Żyrardowie

• Zawody

• 17.05.2023
                        • Nasi reprezentacji: Jan Feder, Antoni Kacprzak, Jakub Koźbiał, Szymon Koźbiał, Kacper Migda wzięli udział w Trójboju Lekkoatletycznym. Konkurencje obejmowały bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową i skok w dal . w klasyfikacji ogólnej uzyskali II miejsce w powiecie.

• Zawody

• 17.05.2023
                        • Nasi uczniowie: Ksawery Gajda, Błażej Jakubiak, Nikodem Gmurek, Wiktor Mitrowski wzięli udział w powiatowych zawodach lekkoatletycznych dla młodzieży roczników 2008 i 2009. W sztafecie zajęli III miejsce.

• Wycieczka

• 17.05.2023
                        • Dnia 10 maja odbyła się wycieczka szkolna do Bolimowa i Kurabki. Pierwszym punktem wyjazdu były warsztaty i zabawy w "Leśnym Zakątku" w Kurabce. Następnie wyruszyliśmy do Bolimowa do państwa Konopczyńskich, gdzie na początek gospodarze zorganizowali dla dzieci ognisko. Potem wszyscy uczestniczyli w warsztatach garncarskich. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone.

• 09.05.2023
                        • Dnia 09 maja 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy pierwszej.