• „Polski Złoty ma 100 lat”

• 05.12.2020
                        • Szkoła Podstawowa im. A. Kamińskiego w Guzwie zrealizowała projekt grantowy „Polski ZŁOTY ma 100 lat” którego celem było uświadomienie, jak zmieniała się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umocnienie gospodarki i pozycji Polski w świecie. W ramach projektu uczniowie nie tylko poszerzali wiedzę, ale również przygotowali spektal muzyczny.

• Pamiętamy

• 01.12.2020
                        • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie 30 października złożyli kwiaty na Cmentarzu Pierwszej Wojny Światowej w Guzowie.

• Dni wolne od zajęć dydaktycznych

• 25.10.2020
                        • Przypominamy że w tym roku szkolnym dni wolne od zajęć dydaktycznych przydzielone zostały:

2 listopada 2020 r.

25, 26, 27 maja 2021 r.

28 maja 2021 r.

4 czerwiec 2021 r

• 24.10.2020
                        • W dniu 21.X.2020r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika. Uroczystosć przygotowała p. Joanna Chojnacka wraz z uczniami klasy IV i V. W roli aktorów wystąpili: Zuzanna Kajetanika, Julia Kajetaniak, Paweł Solski, Szymon Łukasik, Maja Milczarek. Dzieci z klasy I obejrzały przedstawienie, w którym wystąpiły postacie z bajek. Później wysłuchały próśb książek i dowiedziały się, jak należypostępować, żeby książka wyglądała jak nowa. Następnie poddane zostały egzaminowi - rozwiązywały różne zagadki. Na koniec dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na czytelników biblioteki. Nowymi czytelnikami biblioteki zostali: Zofia Daszek, Marek Magierski, Jakub Mańkowski, Kacper Radwański, Oliwia Sadkowska, Brajan Smolarek.

• Przejście do starszej grupy wiekowej

• 24.10.2020
                        • W naszej szkole od wielu lat uczniowie klasy IV uroczyście przyjmowani są w szeregi straszej grupy wiekowej. Zanim się to jednak stanie muszą oni zdać egzamin ze znajomości życiorysu patrona Szkoły - Aleksandra Kamińskiego. W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, wszyscy uczniowie znali odpowiedzi na przygotowane dla nich pytania. Wyzwaniem dla czwartoklasistów i ich wychowawcy - p. Marty Dymkowskiej było również zjedzenie cytryny bez najmniejszego grymasu, z czym również wszyscy poradzili sobie wyśmienicie.

• Powitanie jesieni przez przedszkolaków

• 27.09.2020
                        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie jesieni przez przedszkolaków.

23 września rozpoczęła się jesień. Nasze Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o zmianach, które zachodzą w przyrodzie, o pięknie jesiennego krajobrazu. 23 września to także Dzień Spadających Liści. Maluszki przyniosły liście na zajęcia i z uwagą podziwiały różnorodność ich barw i kształtów. Z liści wykonały pracę plastyczną "Jesienny kwiatek", zaś niewykorzystane posłużyły do zabawy na dworze. Na placu zabaw dzieci cieszyły się z pięknej pogody, a kolorowe liście fruwały im nad głowami.

• Warsztaty Młodzi i Kompetentni

• 22.09.2020
                        • Uczniowie szkoły w Guzowie dołączyli do autorskiego projektu edukacyjnego Fundacji Edukacyjnej im. Jana Karskiego. Podczas dwudniowych warsztatów, które miały miejsce 14 i 15 września, młodzież poznała m.in. historię Jana Karskiego, brała udział w grach zespołowych i ćwiczeniach, podczas których liczyły się przede wszystkim współpraca, analityczne myślenie, wymiana pomysłów. Było dużo dyskusji. Wszystko pod okiem trenerki Magdy Tchórznickiej, która połączyła się z uczniami on-line, a także Pani Dyrektor Agnieszki Nadolskiej, która na miejscu pracowała z uczniami.

• Lekcja o Żołnierzach Wyklętych

• 08.03.2020
                        • 5 marca 2020 r. gościła w naszej szkole Grupa Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY im. 31 pułku Strzelców Kaniowskich”, która przybliżyła uczniom historię Żołnierzy Wyklętych.

• Bal karnawałowy przedszkola i klas I-III

Wola Miedniewska 14.20

• SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

• 03.01.2020